Дома Трансфер зона Официјално: Валенсија го врати Батчуаи во Челзи

Официјално: Валенсија го врати Батчуаи во Челзи

0

Валенсија денес и официјално потврди дека ја прекинува позајмицата на напаѓачот Мичу Батчуаи, кој ќе биде вратен во Челзи во зимскиот преоден рок.

Генералниот директор на Валенсија, Алемани потврди дека ја прекинале позајмицата и сега напаѓачот е вратен во Челзи.

Меѓутоа, тешко дека Белгиецот ќе остане на „Стенфорд Бриџ“, бидејќи тренерот Сари не смета на него. Во моментов има неколку клубови кои го сакаат Батчуаи, па неговите агенти водат преговори.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал Мадрид се вклучи во трката за „бисерот“ на Рома

Откако Зинедин Зидан се врати на клупата на Реал Мадрид, медиумите пишуваат дека ќе направ…