Дома Македонски спорт Мак фудбал Официјално: Босанец е третото засилување за Шкендија

Официјално: Босанец е третото засилување за Шкендија


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Утрово Шкендија го потврди враќањето на Ќака, претходно го промовираа Максимов од Работнички, а сега тетовци го претставија и третото засилување во овој преоден рок.

Мустафа Мујезиновиќ кој е Босанец роден во Германија е нов член Шкендија.

Во прашање е 29-годишен фудбалер од средината на теренот кој може да помогне и како дефанзивец играч.

„Среќен сум што ќе играм тука, разговарав со пријатели и имам многу слушнато за Шкендија. Знам дека тука амбициите се големи и се игра за титула.

Клубот има фантастични навивачи и јас дојдов да помогнам да ги оствариме целите“, изјави Мујезиновиќ.

За Шкендија тој потпишува како слободен играч откако му заврши договорот со Нови Пазар каде што помина една година и собра 28 натпревари на кои постигнал три гола и поделил четири асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Кејлор Навас ќе брани во Премиер лигата

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Костариканецот, Кејлор Навас кој освои три т…