Дома Фудбал Германија Официјално: Борусија Дортмунд има нов тренер!

Официјално: Борусија Дортмунд има нов тренер!

Второто место не беше доволно, Марко Розе пред неколку дена го напушти кормилото на Борусија Дортминд, а сега е познат и новиот стратег.

Како и што се најавуваше во претходниот период тоа ќе биде Един Терзиќ.

Терзиќ во минатото соработуваше со Славен Билиќ, а потоа по добивањето тренерска лиценца пристигна во Германија каде работеше во Борусија Дортмунд, а извесно време беше замена за Лусијан Фавр до крајот на сезоната кога успеа да го освои германскиот куп.

Но, тогаш не ја ја убеди управата на клубот дека е вистинското решение да добие долгорочен договор, но затоа е сега Борусија се реши да му даде шанса. Договорот кој го потпиша Терзиќ има важност до 2025 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Атлетико Мадрид не може да регистрира играчи

Атлетико Мадрид се најде во незгодна ситуација и не може да пријавува нови играчи, бидејќи…