Дома Македонски спорт Мак фудбал Официјално: Бесир Демири се врати во Шкупи

Официјално: Бесир Демири се врати во Шкупи


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Поранешниот младински репрезентативец на Македонија кој беше дел од златната У21 генерација која играше на Европското првенство во Полска во 2017 година потпиша за Шкупи.

За Демири ова е враќа дома затоа што тој е дете на Шкупи и својата фудбалска афирмација ја имаше токму во Чаир. После Шкупи играше за Шкендија, Вардар, Мариупол во Украина, Жилина во Словачка и Кукс и Динам Тирана од Албанија.

Сега на 27 години тој се враќа во Шкупи како засилување пред претсојните квалификацицски натпревари за Лигата на Европа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Ништо од Баерн: Роналдо откри каде ќе игра следната сезона

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Иако се поврзуваше …