Дома Топ вести Официјално: Белингам потпиша за Реал Мадрид

Официјално: Белингам потпиша за Реал Мадрид


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Тоа што се најавуваше веќе подолго време доби официјална потврда – Џуд Белингам ќе ја продолжи кариерата во Реал Мадрид.

Борусија Дортмунд го потврди трансферот и го откри финансиските детали од договорот.

Реал Мадрид за Англичанецот ќе плати 103 милиони евра плус бонуси, кои можат да изнесуваат и до 30% од сумата.

Белингам имаше многу понуди, но избра кариерата да ја продолжи во „кралскиот“ клуб и стави потпис до 2029 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Ламин Јамал е последн…