Дома Трансфер зона Официјално: Барселона претстави уште еден Холанѓанец

Официјално: Барселона претстави уште еден Холанѓанец

0

Играчот за врска на Гронинген, Лудовиг Рејс денес и официјално беше претставен како ново засилување на Барселона.

18-годишниот холандски играч за врска на „Камп Ноу“ доаѓа за сума од 3,25 милиони евра и денес потпиша договор до 2022 година, со опција за додатни 24 месеци.

Рејс важи за еден од најталентираните холандски фудбалер за кого беа заинтересирани неколку големи европски клубови, но Барса успеа да ја победи конуренцијата.

Откупната клаузула во неговиот договор изнесува 100 милиони евра, а Холанѓанецот најпрво ќе игра за младинскиот тим на Барселона.

Рејс веќе има 50 одиграни натпревари за првиот тим на Грононген и доста искуство во холандската лига.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манџукиќ го стопирал трансферот кога видел каде треба да тренира?

Хрватскиот напаѓач Марио Манџукиќ би требало да го напушти Јувентус и својата кариера да ј…