Дома Трансфер зона Официјално: Барселона го продаде Семедо за 40 милиони евра

Официјално: Барселона го продаде Семедо за 40 милиони евра

Нелсон Семедо после три години ја напушти Барселона.

Каталонскиот клуб денес и официјално го потврди трансферот на португалскиот фудбалер во редовите на англиски Вулверхемптон вреден околу 40 милиони евра.

Барселона објави дека Вулвси веднаш ќе добијат 30 милиони евра додека дополнителните 10 ќе се исплатат преку бонуси.

Тимот од „Камп Ноу“ му се заблагодари на Семедо за она што го направи за клубот во изминатите три сезони и му посака се најдобро. Семедо во 2017 година пристигна во Барселона од Бенфика и одигра 122 натпревари на кои постигна два гола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан пратил скаути за „новиот Модриќ“

Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан испратил скаути на „Максимир“ за мечот Динамо…