Дома Трансфер зона Официјално: Барди во Леванте!

Официјално: Барди во Леванте!

Младиот македонски фудбалер, Енис Барди, денес го комплетираше трансферот од холандски Ујпешт во екипата на Леванте.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Нешто порано денес најавивме дека Барди е пред потпис со Леванте, повеќе нема дилеми. Фудбалерот ги помина медицинските прегледи и стави потпис на тригодишен договор со шпанскиот прволигаш.

„Со задоволство можеме да ви соопштиме дека Енис Барди потпиша договор со клубот до 2020 година кој има опција за продолжување на уште две“, соопштија од шпанскиот клуб.

Да потсетиме, освен Барди својот трасфер денес го комплетираше и Елиф Елмас кој наредната сезона ќе настапува за турскиот гигант Фенербахче. 

Со среќа момци!

Елмас пристигна во Истанбул – потпишува за Фенербахче

 

 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Фабрицио Романо ја открива клучната точка на понудата од Саудиска Арабија до Роналдо

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Португалскиот ре…