Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Официјални состави: Јужна Кореја – Мексико

Официјални состави: Јужна Кореја – Мексико

Како втор на натпревар во денешната мундијалска програма се игра средбата помеѓу Јужна Кореја и Мексико. Ова се составите за кои се одлучија двајцата селектори.

ЈУЖНА КОРЕЈА


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


МЕКСИКО

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Артета доби суспензија!

Aрсенал вчера во драматичен натпревар го победи Лутон со 3:4 во Премиер лигата, но оваа по…