Дома Фудбал Лига на шампиони Официјални состави: Манчестер Јунајтед – Севиља

Официјални состави: Манчестер Јунајтед – Севиља

0

Вечерва на „Олд Трафорд“ својот реванш од 1/8 финалето ќе го играат екипите на Манчестер Јунајтед и Севиља. Првиот натпревар во Шпанија заврши со реми 0:0, во продолжение ви ги претставуваме официјалните состави за кои се одлучија Жозе Мурињо и Виченцо Монтела.

 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Видео: Шоу на Интер, „покер“ на Икарди!

Интер со високи 5:0 ја декласира Сампдорија, а херој на „нероаѕурите“ беше Мауро Икарди ко…