Дома Останати Кошарка Евробаскет Отсуството на Антиќ ја чинеше пораз Црвена Звезда

Отсуството на Антиќ ја чинеше пораз Црвена Звезда

0

Екипата на Црвена Звезда запиша пораз од Ефес во рамки на Евролигата со 104:95.

Отсуството на денешниот меч на нашиот интернационалец, Перо Антиќ се покажа лошо по црвено-белите, кои имаа постојана „дупка“ во одбраната и не можеа да одговорорат на налетот на турскиот состав.

Во таборот на Црвена Звезда најефикасен беше Бјелица со постигнати 15 поени, додека Ефес беше предводен од Драгиќ кој зад своето име запиша 24 поени.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Евробаскет

Проверете

Мајк Тајсон: Ѓоковиќ ми е омилен, но Федерер е најдобар на сите времиња

Легендарниот боксер Мајк Тајсон зборуваше за двајцата тенисери кои важат за едни од најдоб…