Дома Фудбал Репрезентации Откриено првото име за селектор на Италија, одлуката „паѓа“ во мај

Откриено првото име за селектор на Италија, одлуката „паѓа“ во мај

italy

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Репрезентацијата на Италија по катастрофата против Шведска е во потрага по нов селектор и изгледа дека е познато името на човекот кој е прв кандидат.

После заминувањето на Вентура, однозно отказот, на клупата на Италија како привремено решение седна поранешниот фудбалер на Рома и Интер, Луиџи Ди Биаџо кој претходно работеше со младинската селекција.

Легендата на италијанскиот фудбал Алесандро Констакурта за медиумите откри која е првата цел на сојзуот.

Анчелоти? Се надеваме дека ќе биде во можност да ни помогне. Имаме група на добри тренери, чекаме да се заврши сезоната и во мај ќе ја донесеме конечната одлука“, изјави Костакурта.

Според оваа негова јасно може да се заклучи дека Карло Анчелоти е првиот избор за селекторското место на „Аѕурите“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Капитенот Ристовски стрелец за Динамо Загреб 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Капитенот на репрезентацијата на Македонија,…