Дома Фудбал Англија Откриено како Леброн може да им помогне на играчите на Ливерпул

Откриено како Леброн може да им помогне на играчите на Ливерпул

Претседателот на Ливерпул, Том Вернер објасни како Леброн Џејмс може да им помогне на играчите на Ливерпул.

Како што е познато, минатата недела Леброн Џејмс и неговиот бизнис партнер Маверик Картер ги зголемија акциите во англискиот шампион за 10%.

„Тој едноставно ќе биде ресурс за играчите и за нивната спортска психа. Тој нема да го одлучува составот или да прави нешто слично. Леброн е многу паметен човек и води голема медиска кампања, има одлични вркси во Најк. Тој ќе биде ресурс за сите во клубот“, изјави претседателот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…