Дома Македонски спорт Мак фудбал Отворена е дисциплинска постапка против Вардар!

Отворена е дисциплинска постапка против Вардар!

Изминатиот викенд се одигра дербито во македонското првенство помеѓу Вардар и Шкендија кое на крајот заврши без победник 2:2.

По ова реми Вардар на полусезоната замина со предност од осум бода во однос на Шкендија на врвот на табелата. Меѓутоа против Вардар за овој натпревар е отворена дисциплинска постапка за слаба организација, фрлање пиротехнички средства и недолично скандирање.

Шкендија во јавното соопштение кое го објави се жалеше на пет точки и бараше санкција и за Гачевски за дуелот со Жуниор, меѓутоа такво нешто нема да има.

Фото: ФК Вардар

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Тренерот кој испиша историја со Вардар денес пронајде нов ангажман

Поранешниот селектор на Македонија, Чедомир Јаневски денес беше промовиран во нов тренер н…