Дома Останати Остана без договор со УФЦ поради семејно насилство

Остана без договор со УФЦ поради семејно насилство

УФЦ го прекина договорот со борецот од лесна категорија, Луис Пена затоа што минатиот викенд бил приведен поради семејно насилство.

Пена во саботата завршил во полициска станица поради пријава дека физички нападнал две женски лица од кои со едната бил во љубовна врска скоро година ипол.

„Во УФЦ сме свесни за вознемирувачките вести за Пена. Тој секогаш бил отворен кога станува збор за неговата борба со здравјето, организацијата неколку пати се обиде да му помогне. Го известивме дека договорот му е прекинат“, соопштија од УФЦ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Дојде да добие автограм на – микробранова печка! 🎥

Британскиот боксер Крис, Јубанк јуниор остана изненаден откако негов фан му донесе да потп…