Дома Трансфер зона Осимен заминува, Наполи најде замена

Осимен заминува, Наполи најде замена

Наполи сака да го засили нападот во летниот преоден рок, а позната е најголемата трансфер желба.

Главна цел на Наполи ова лето ќе биде доведување на напаѓач кој ќе биде замена за Осимен, кој сигурно го напушта клубот.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Дејвид веќе неколку сезони игра на врвно ниво и сака да ја промени средината, а Наполи сака да ја победи конкуренцијата.

Лил за слободата на напаѓачот бара 40 милиони евра, сума која нема да биде проблем за Наполи со оглед на фактот дека многу ќе заработи од продажбата на Осимен.

Наполи веќе постигнал договор со напаѓачот бидејќи сака да ја победи конкуренцијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал се откажал од Дејвис – има ново решение!

Алфонсо Дејвис долго време се најавува како засилување на Реал Мадрид, меѓутоа тој трансфе…