Дома Трансфер зона Ориги го напушта Милан

Ориги го напушта Милан


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Дивок Ориги минатото лето се пресели во Милан, но најверојатно ќе си замине од „Сан Сиро“ после само една сезона.

Ориги требаше да биде големо засилување, но главно ја грее клупата за резерви и оваа сезона постигна само два гола, па Милан е спремен да се ослободи од него.

Најсилен интерес за Белгиецот покажуваат Астон Вила и Вест Хем, кои веќе стапиле во контакт со неговиот агент.

Интерес за Ориги покажуваат и турските гиганти Бешикташ и Фенербахче, а Милан за неговата слобода бара 10 милиони евра.

Ориги сака да се врати во Премемиер лигата, но не исклучува и трансфер во Турција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Мурињо го враќа Икарди во Серија А

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Мауро Икарди има одлична сезона во Галатсарај, но о…