Дома Топ вести Она што сите го чекаа: Арсенал испрати официјална понуда за Обамејанг

Она што сите го чекаа: Арсенал испрати официјална понуда за Обамејанг

0
aubemeyang

Стигна потврда за она што се очекуваше во последните неколку дена, Арсенал испрати официјална потврда до Борусија Дортмунд за Пјер-Емерик Обамјенаг.

Како што дознава германски „Кикер“, Арсенал испратил понуда за Обамејанг во вредност од 50 милиони евра. Сепак, Германците веруваат дека Дортмунд нема да го пушти својот фудбалер за сума под 60 милиони евра.

Според сегашната ситуација, Обамејанг сигурно заминува, само прашање на време е кога, а за тоа говори и неговиот вчерашен потег кога излезе во јавноста со дрес од Осман Дембеле, човекот кој минатото лето ги напушти „милионерите“. Повеќе за ова ТУКА.

meyang


Следете го Sportski.mk и на


 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Позната следната дестинација: Робен пред враќање во поранешниот клуб!

Веќе е извесно каде Арјен Робен ќе ја продолжи кариерата. Арјен Робен ќе го напушти Баерн …