Дома Останати Кошарка Ол-Стар: Богдановиќ МВП, „светот“ ги победи Американците!

Ол-Стар: Богдановиќ МВП, „светот“ ги победи Американците!

0
bogdanovic

Тимот на светот го декласираше САД во натпреварот на „ѕвезди кои доаѓаат“ со кој беше отворена Ол-Стар вечерта, а за најкорисен играч беше избран Србинот, Богдан Богдановиќ.

Светот славеше со резултат 155:124, а Богдановиќ како резерва на теренот помина 21 минута и за тоа време постигна 26 поени, запиша 4 скока, подели четири асистенции и украде една топка.

„На секој натпревар и приоѓам на ист начин. Се трудам да бидам најдобрата верзија на себе тој, тоа се случи и вечерва. Никогаш не знаете што ќе се случи“, изјави Богдановиќ.

Богдановиќ после самото влегување најави дека ќе има фантастична вечер. Тимот на светот констатно беше во водство, а Богдан редеше тројки од голема одалеченост за на крајот да застане на 26 поени.


Следете го Sportski.mk и на


Најефикасен во победничкиот тим Бед Хилд со 29 поени, а се истакнаа уште Џамал Мареј со 21 поен, седум асистенции и шест скокови. Шариќ одигра добар натпревар со 18 поени и пет асистенции, 15 додаде Марканен, додека дабл-дабл имаше Домантас Сабонис, 13 поени и 11 скокови.

Спектаклот во Лос Анџелес ќе продолжи со натпреварувањето во забивање и тројки, а ќе биде завршен со спектакуларниот натпревар помеѓу екипите на Стеф Кари и Леброн Џејмс.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Само Мбапе би бил пред него: Барселона испраќа понуда за Јовиќ!

Реномираниот британски медиум „Гардијан“ најави дека Барселона во наредните недели ќе ја и…