Дома Македонски спорт Олимпијакос влегува во трка за Ристовски!

Олимпијакос влегува во трка за Ристовски!

Eден од најдобрите наши фудбалери, Стефан Ристовски е пред заминување од португалски Спортинг.

Ристовски е отпишан во Спортинг и поради тоа би требало да ја промени средината овој јануари. Македонскиот бек тренира со вториот тим на португалскиот тим, а во овој преоден рок се поврзува со повеќе клубови.

Пред неколку дена беше објавено дека грчки АЕК сака да го доведе македонскиот фудбалер. Сега медиумите во Грција пишуваат шампионот Олимпијакос сериозно влегол во трка за потписот на Ристовски.

Според нивните информации Ристовски е прва желба на тренерот Педро Мартинс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Ситуацијата поради која навивачите на Звезда долго ќе жалат

Екипата на Милан некако успеа да ја елиминира Црвена Звезда и да го осигура пласманот во о…