Дома Трансфер зона Озил не е среќен во Фенербахче, сака да си замине?

Озил не е среќен во Фенербахче, сака да си замине?

Месут Озил има уште три години од неговиот договор со Фенербахче, но играчот за врска веќе во јануари би можел да ја промени средината.

Според најавите од Турција Озил не е среќен во Фенербахче каде што дојде пред само осум месеци. Тогаш тврдеше дека играњето за турскиот гигант за него е исполнување на сонот.

Во Фенербахче пристигна како слободен играч од Арсенал кој долго време се обидуваше да се ослободи од неговата огромна плата од 350.000 фунти неделно.

Озил не ги оправда очекувањата од него во Турција, па сега се најавува дека би можел во МЛС лигата.

Минатата сезона за Фенербахче тој собра само 10 настапи, на тоа влијаеше и повредата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Започна судењето на Бензема, му се заканува затворска казна од пет години

Денес започна судењето за Карим Бензема од ситуацијата во 2015 година поради уценувањето с…