Дома Трансфер зона Озил најави сензационален трансфер!

Озил најави сензационален трансфер!

Претходните денови шпанските медиуми лансираа информација дека Реал Мадрид е заинтересиран во своите редови да ги врати Месут Озил и Ди Марија.

Озил сеуште нема потпишано нов договор со Арсенал, а во разговор за „Марка“ не исклучува враќање на „Сантиаго Бернабеу“.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


„Реал Мадрид е огромен клуб каде играв со најдобрите фудбалери на светот. Сеуште имам пријатели таму, а навивачите секогаш беа прекрасни кон мене. И ден денес некои од нив ми праќаат пораки и ме викаат да се вратам, па за Мадрид ме врзуваат само добри спомени“, изјави Озил и не ја отфрли можноста да се врати во Реал.

„Среќен сум што играм во голем клуб каков што е Арсенал, кој исто така има одлични навивачи. Играм добро во Лондон, се чувствувам добро, но во фудбалот никогаш не се знае. Ќе видиме што ќе донесе иднината“, изјави Германецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Интер почна преговори со дефанзивецот на Реал

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Начо на лето како слободен агент ќе го напушти клубот, а неко…