Дома Останати Кошарка НБА Од 16 милиони долари до 0: Играше со Леброн денес е бездомник! (ФОТО)

Од 16 милиони долари до 0: Играше со Леброн денес е бездомник! (ФОТО)

Една неверојатна приказна ни доаѓа од САД.

Делонте Вест важеше за еден од најдобрите дефанзивни играчи во најсилната кошаркарска лига и го носеше дресот на Бостон, Сиетл Супер Соникс, Кливленд и Далас.

Кога бeше член на Кливленд Делонте играше заедно со Леброн Џејмс. Во текот на својата кариера од богатите договори заработи огромни 16 милиони долари.

Меѓутоа тие 16 милиони долари не му биле доволни, па сега стана бездомник кој проси за леб.

Навистина од наша преспективна изгледа неверојатно како еден човек може да си дозволи да изгуби толку пари и да остане без ништо.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Шкендија се жали: Објаснуваат во кои пет ситуации биле оштетени

Денес тимот на Шкендија објави официјално соопштение во кое се жали на пет судиски одлуки …