Дома Трансфер зона Од ПСЖ се огласија на темата „Нејмар во Реал“ и испратија закана

Од ПСЖ се огласија на темата „Нејмар во Реал“ и испратија закана

0
al kelaifi

Од Париз е испратена силна порка.

Нејмар и Реал Мадрид изгледа како приказна која нема крај!

Уште од кога Бразилецот се пресели во Париз гласно се пишува дека тоа е само маневар за да избегне директен трансфер од Барселона во Реал. Гласините одат толку далеку што се тврди дури и дека намерно е пуштена информација дека сака да се врати во Барса, но дека навивачите не го сакаат.

Така тој би добил одлично алиби за трансфер во лутиот ривал.


Следете го Sportski.mk и на


Сепак претседателот на Пари Сен Жермен, Ал Келаифи јасно стави до знаење дека Нејмар не е на продажба, па дури и испрати зборови кои може да се протолкуваат како
закана.

„Не ми се допаѓа што Нејмар се поврзува со Реал, разговаравме со него и сите нас тоа не фрустрира, не е фер наши играчи да се поврзуваат со други клубови“.

„Двата клуба имаат одличен однос и во Мадрид многу го почитуваат ПСЖ, се надевам дека тоа е единствената вистина. Во спротивно би морале да реагираме“, изјави претседателот на клубот од Париз.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Официјално: Јувентус продаде напаѓач кој беше вишок за девет милиони евра

Јувентус продаде напаѓач кој ќе остане во Серија А. Каљари го комплетираше трансферот, а „…