Дома Македонски спорт Мак фудбал Од Враништа порачуваат: Не ги носете кравите на теренот тревата ќе биде прскана (ФОТО)

Од Враништа порачуваат: Не ги носете кравите на теренот тревата ќе биде прскана (ФОТО)

Во фудбалот проблем е коронавирусот, меѓутоа нисколигашот Македонија од Враништа си има друг проблем – крави на теренот.

Овие проблеми не се некоја новост низ македонските игралишта на клубовите во пониските лиги. Од клубот сега објавија дека ќе превземат мерки така што ги предупредија сопствениците на кравите дека ќе извршат дезинфекција на тревата со нешто што е штетно за кравите.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Лозана пресуди: Вардар незаконски го добил Максимов!

Литванскиот Тракаи три години водеше судска војна со Вардар за Максим Максимов, а сега е с…