Дома Фудбал Од Барселона со фотографии го демантираа голманот на Славија

Од Барселона со фотографии го демантираа голманот на Славија

Барселона во вторникот го одмери силите со Славиај Прага во склоп на 4-то коло од Лигата на шампиони.

После мечот голема прашина крена изјавата на голманот на гостите, Ондреј Колар, кој изјави дека е разочаран од однесувањето на играчите на Барса кои дури не сакале да се поздрават со нив.

Оваа изјава предизвика големи реакции во шпанските медиуми, па луѓето од Барселона одлучија да реагираат и со аргументи да ги демантираат таквите тврдења.

Имено, клубот објави фотографии на кои се гледа дека Меси и друштвото се поздравиле со играчите на Славија пред да заминат во соблекувалната по мечот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Официјално: Серија А продолжува на 20 ти јуни, седум дена претходно италијанскиот Куп!

Денес се одржа клучниот состанок на кој се одлучуваше судбината на Серија А и беше донесен…