Дома Фудбал Германија Одриазола: Не дојдов во Баерн за да го губам времето!

Одриазола: Не дојдов во Баерн за да го губам времето!

Новото засилување на Баерн Минхен, Алваро Одриазола го изрази своето задоволство за трансферот на „Алијанц Арена“.

24-годишниот десен бек не добиваше голема минутажа во Реал Мадрид, па реши да се пресели во Баерн на позајмица до крајот на сезоната.

„Сакам да му се заблагодарам на клубот што покажа интерес за мене. Чест и привилегија е да се игра за вака голем клуб како Баерн. Сум го гледал многу пати на телевизија и секогаш мечтаев да играм за овој клуб“, истакна Одриазола.

„Јас сум спремен. Не дојдов тука за да си го губам времето, дојдов да играм. Вистина е дека немав голема минутажа, но добро тренирав и сум комплетно спремен за игра. Веќе мислам за мечот со Шалке и би бил многу среќен ако играм“, додаде Шпанецот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Знаете ли кој е единствениот тим без пораз во 2020 година?

Не е никој од Барселона, Ливерпул, Јувентус, Реал, ПСЖ, Баерн… Единствен непоразен т…