Дома Македонски спорт Мак ракомет Одложен стартот на ракометната Суперлига, натпреварите ќе се играат во недела

Одложен стартот на ракометната Суперлига, натпреварите ќе се играат во недела

Владата на Македонија поради трагедијата во Тетово прогласи тридневна жалост, а поради тоа одложени се натпреварите во ракометната Суперлига.

Натпреварите кои требаше да се играат денес ќе се играат во недела.

„Поради прогласената три дневна жалост и апел од Владата да се одложат сите спортски манифестации, Ве информираме дека првото коло од ракометната Супер Лига предвидено за денес (09.09.2021 г.) се одложува за недела (12.09.2021 г.).Сочуство до семејствата“, соопштија од РФМ.

Фото: РК Вардар1961/ Денис Дуковски

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Вардар против Кил се бранеше и со осум играчи и повторно прими гол 🎥

Tимот на Вардар вчера одигра едно добро полувреме во кое водеше со три разлика против Кил,…