Дома Останати Кошарка Одложен НБА Ол-стар натпреварот

Одложен НБА Ол-стар натпреварот

НБА Ол-стар натпреварот нема да биде одигран во 2021. година.

НБА лигата потврди дека планираниот Ол-стар викенд во Индијанаполис, кој беше планиран од 12. до 14. феврури 2021. година е откажан поради ситуацијата со коронавирусот.

Индијана Пејсерс, која требаше да ги угости најдобрите кошаркари на светот наместо во 2021. година, домаќини на Ол-стар натпревар ќе бидат во 2024. година.

Наредниот Ол-стар натпревар би требало да се одржи во Кливленд, а година дена покасно домаќин ќе биде Солт Лејк Сити.

Новата НБА сезона ќе започне на 22. декември.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Фантастичниот Лилард ги сруши Никси, Бостон го „торпедираше“ Кливленд 🎥

Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни пет натпревари, а во главно домаќините ги опра…