Дома Македонски спорт Мак фудбал Одложени натпреварите од Првата и Втората МФЛ

Одложени натпреварите од Првата и Втората МФЛ

Новите мерки и протоколи за спортски настани од Комисијата за заразни болести направи голем проблем за и во македонскиот спорт.

Поради тоа Фудбалската федерација на Македонија соопшти дека е одложено 11-то коло во Првата лига, односно 10-то коло во двете Втори лиги.

„Комисија за натпреварување во рамки на Фудбалската федерација на Македонија информира дека поради измени на Протоколот за спроведување мерки за заштита од „Ковид 19“ и стапување на сила на Општиот Протокол за организирање на натпревари,  натпреварите од 11. коло на Прва МФЛ и 10. коло на Втора МФЛ – Исток и Запад кои требаше да се одиграат на 31.10.2020. (сабота) и 01.11.2020. (недела), се одложуваат и истите се пренасочуваат за одигрување на 07.11.2020. (сабота) – 11. коло од Прва МФЛ и 10. коло, Втора МФЛ – Исток и Запад на 08.11.2020 (недела)“, соопштија од ФФМ.

Фото: ФФМ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Објавена последната гласовна порака на Марадона која ја испратил неколку часа пред смртта 🎥

Смртта на Марадона го потресе фудбалскиот свет. Еден од најдобрите играчи на сите времиња …