Дома Фудбал Италија Одлични вести за Јувентус: Се враќа Киелини!

Одлични вести за Јувентус: Се враќа Киелини!

chielini

Јувентус во продолжение од сезоната ќе биде посилен за својот капитен Џорџо Киелини.

Киелини се повреди уште на стартот од сезоната кога ги скина лигаментите, меѓутоа како што стојат работите ќе биде спремен за најважниот дел од сезонат.а

Искусниот стопер кој веќе години наназад е еден од најдобрите на својата позиција денес започна да тренира со остатокот од тимот. Тој без дилеми е еден од најважните играчи на Јувентус и неговото присуство на теренот многу значи.

Маурицио Сари го пријави 35 годишниот стопер за натпреварите од Лигата на шампионите што значи дека се очекува стоперот да биде спремен за натпреварот против Лион кон крајот на февруари и почетокот на март.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Човекот кој го откри Гризман: Во Барса не му подаваат, се гледа дека има проблем и не ужива

Човекот кој го откри Антоан Гризман и тоа како младо момче даде интервју за „Мундо Депорти…