Дома Македонски спорт Одлична трка: Подиум за Иџе на легендарната Имола!

Одлична трка: Подиум за Иџе на легендарната Имола!

Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски Иџе денес ја извозе најдобрата овосезонска трка во ТЦР шампионатот на Италија и се избори за место на подиумот.

Легендарната Имола е омилена патека на Иџе, а тоа го докажа и денес. Скоро секогаш кога и да се појави на оваа патека Иџе стигнува до подиумот.

На денешната трка Иџе заостануваше само 0.8 секунди зад победникот и заврши како второпласиран. Победник на трката беше домашниот возач Чекон, зад Иџе на третота позиција заврши русинот Леонов.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Левандовски и официјално ја прими „Златната копачка“: Пресреќен сум!

Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски денес и официјално ја доби „Златната копачка…