Дома Фудбал Останато „Одиш во Манчестер Сити, клуб кој е многу помал од овој“

„Одиш во Манчестер Сити, клуб кој е многу помал од овој“

Рубен Дијаз стана нов играч на Манчестер Сити.

Вчера вечер Манчестер Сити го потврди трансферот на португалскиот стопер кој за 68 милиони евра ќе ја засили одбраната на англискиот вицешампион.

Дијаз ја напушти Бенфика во солзи, но зборовите кои му ги кажа познатиот Жорге Жесус привлекоа најголемо внимание.

„Одиш во Манчестер Сити клуб кој е многу помал од овој, само што е финансиски послаб“, порача помеѓу другото Жесус на неговиот сега веќе поранешен фудбалер.

Ќе потсетиме во спротивен правец во посебен трансфер за 13 милиони евра во Бенфика од Сити пристигна Николас Отаменди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Гвардиола ја покажал својата лоша страна: Тоа воопшто не беа убави зборови

Во текот на натпреварот во средата помеѓу Манчестер Сити и Порто беше навистина напнато. Т…