Дома Трансфер зона Одигра само осум минути во Примера, го купуваат за 20 милиони!

Одигра само осум минути во Примера, го купуваат за 20 милиони!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Во последно време кинеските клубови трошат многу пари на фудбалскиот пазар, па ги пореметуваат плановите на европските гиганти. Така ќе биде и во зимскиот преоден рок.

Последните инфорамции говорат дека кинеси Хабеи кој е предводен од Мануел Пелегрини е спремен да плати 20 милиони евра за кинескиот репрезентативец Занг Ченгдонг кој моментално настапува во Гоиан.

Занг има европско искуство затоа што настапуваше во Португалија, Германија, а во 2015 година стана и првиот Кинез кој заиграл во шпанска Примера.

Проблем е само што Занг во Рајо Валекано за една полусезона успеа да одигра само 8 минути, што доболно говори за неговиот квалитет.

Сепак, Хабеи е спремен за плати 20 милиони евра бидјеќи смета дека Занг ќе му помогне во освојување на титулата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ништо од Баерн: Роналдо откри каде ќе игра следната сезона

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Иако се поврзуваше …