Дома Македонски спорт Одбојкарките добија нов селектор!

Одбојкарките добија нов селектор!

0

Словенецот Драгутин Балтиќ е новиот селектор на одбојкарската репрезентација на Македонија, кој на функцијата го наследи Бугаринот Николај Жељасков.

Драгутин Балтиќ е прочуено име во европските одбојкарски кругови, освојувач на европски клупски натпреварувања и во националните првенства на Словенија, Азербејџан и Словенија. Има завидно искуство и како селектор на Словенија и Бугарија“, соопшти Одбојкарската федерација на Македонија.

Балтиќ македонските одбојкари ќе ги предводи во овогодишното издание на ЦЕВ Европската лига.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Македонски спорт

Проверете

Нов голем скок: Македонија напредуваше 9 места на ФИФА листата

Македонската фудбалска репрезентација напредуваше за нови девет позиции на рангирањето на …