Дома Фудбал Лига на шампиони „Овој Манчестер Сити не е далеку од Барселона која ја водеше Гвардиола“

„Овој Манчестер Сити не е далеку од Барселона која ја водеше Гвардиола“

Maнчестер Сити како ретко кој вчера го декласираше Реал Мадрид со 4:0 и така го елиминираше од најелитното европско натпреварување.

Со вкупни 5:1 Сити се пласираше во финалето каде што ќе игра против Интер. По вчерашното полуфинале, Рио Фердинанд откри што му кажал Пеп Гвардиола.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


На неколку часа пред натпреварот Гвардиола имал комуникација со Фердинанд во која бил убеден дека ќе победат.

„Пеп ми напиша: Верувај ми, победуваме. Верувај ми. Ова покажува само колку веруваа во себе. Тоа ми го кажа на два-три часа пред почетокот на натпреварот. Тактички Сити издоминира, постигнуваа голови во вистински моменти. Во овој момент овој Сити не е далеку од Барселона која ја водеше Гвардиола“, смета Фердинанд.

Манчестер Сити и Интер ќе играат во финалето на 10-ти јуни на стадионот „Ататурк“ во Турција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Лукаку пак промашуваше, Белгија овој пат победи🎥

Репрезентацијата на Белгија ја надигра и победи Романија со 2:0, па не очекува драматична …