Дома Фудбал Англија Ова со ВАР е премногу: Погледнете за што беше поништен голот на Ливерпул 🎥

Ова со ВАР е премногу: Погледнете за што беше поништен голот на Ливерпул 🎥

Ливерпул и Евертон одиграа одлично градско дерби на „Гудисон“, а на крајот средбатОв заврши без победник.

Затоа што немаше победник најмногу е одговорен ВАР кој во судиското продолжение поништи гол на Џордан Хендерсон. Садио Мане се најде во еден „нано“ офсајд.

Неутралните љубители на фудбалот ширум светот се чудат и изразуваат неверување како поради вакво нешто може да биде поништен гол.

Оваа ситуација е уште еден доказ дека време е ВАР да започне да се користи на еден друг начин, ова е премногу.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Барселона подготви големо изненадување со дресот за наредната сезона

Барселона во изминатите сезони ќесто го менуваше изгледот на дресовите. Така, дресот на ка…