Дома Фудбал Ова не е можно, не, ова не е реално: Какво лудило, каква завршница, сензационален шампион!

Ова не е можно, не, ова не е реално: Какво лудило, каква завршница, сензационален шампион!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Тотална драма и лудило во белгискиот шампионат, поточно во групата за шампионот во последното коло.

Тоа е фудбалот, емоции, лудост. Во битка за титулата пред крајот на колото беа три екипи. Антверпен имаше 46 поени, колку и Ројал Унион, а Генк имаше 45 поени.

Иако пред крајот на колото беа на третото место со 45 бодови, Генк беше на прагот на титулата, а потоа шок, но да почнеме по ред.

Ројал Унион го пречека Клуб Бриж. На домаќините им беше потребен триумф во одлична атмосфера за титулата и големо славје, додека Клуб Бриж одигра натпревар за престиж.

Ројал водеше со 1:0 до 89. минута. Стрелец на водечкиот гол беше Адринга во 46. минута.

Во финишот кошмар за домашните. Најпрво Клуб Бриж израмни на 1:1 преку Хоме во 89. минута и во тој момент Генк беше шампион.

Дека работите може да бидат полоши за Ројал се покажа во 93. минута кога Ланг погоди за 1:2, а во 100. минута Сандра погоди за конечни 1:3 и триумф на Клуб Бриж.

Пазете го ова сега. Генк водеше со 2:1 до 93. минута против Антверпен и го чекаше резултатот од вториот натпревар и кога Клуб Бриж поведе, Генк беше шампион во тој момент, а потоа следуваше лудило. Во 95. минута преку искусниот Алдервирелд, Антверпен доаѓа до 2:2 и титулата шампион во финиш што веројатно повеќе нема да го видиме во европскиот фудбал!

Во 88. минута Ројал ја имаше титулата, а во 93. шампион беше Генк, а на крајот Антверпен го отвори шампањот.

Каков финиш во Белгија за паметење и филмско сценарио!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Фудбалерот на Манчест…