Дома Фудбал Лига на шампиони Ова е неверојатно: Каква одбрана е ова?! (ВИДЕО)

Ова е неверојатно: Каква одбрана е ова?! (ВИДЕО)

0

Уште една идеална шанда за Црвена Звезда и повторно Игор Акинфејев.

Искусниот голман на ЦСКА повторно, овојпат со неверојатна интервенција, го спречи Дамијан Ле Талек да ги донесе црвено-белите во водство.

Се беше идеално во 49. минута, топката по неуспешната офсајд замка на гостите падна на ногата на Французинот на некои десеттина метри, а тој фудбалски, на прва целеше кон горниот агол на фудбалерите од Москва.

Сепак, голманот на ЦСКА пантерски се фрли и со спектакуларна пад по вторпат го спречи водството на белградскиот тим.

Инаку натпреварот заврши без погодоци.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Лига на шампиони

Проверете

НАЈАВА МУНДИЈАЛ: Франција – Ѕвездената генерација на „Галските петли“ атакува на втората титула светски шампион!

Од 14-ти јуни до 15-ти јули фудбалот ќе биде главна тема во целиот свет, а се останато ќе …