Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Ова е најубавиот гол до сега на Мундијалот 🎥

Ова е најубавиот гол до сега на Мундијалот 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Мексико против Саудиска Арабија се бори за што повисока победа за да избори пласман во осминафиналето.

Во 52-та минута Мексиканците поведоа со 2:0 и тоа со еден од најубавите голови на Мундијалот.

Чавез испрати проектил од дваесетина метри и постигна фантастичен гол, кој сигурно ќе конкурира за најубав гол на Светското првенство.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Официјално: 37-годишник е нов селектор на Белгија!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Фудбалскиот сојуз на…