Дома Фудбал Останато Ова е куќата каде што почина легендарниот Марадона🎥

Ова е куќата каде што почина легендарниот Марадона🎥

Легендарниот Диего Армандо Марадона почина пред седум дена во својот дом во Сан Андрес во близина на Буенос Аирес.

Аргентинските медиуми денес објавија фотографии од куќата во која Марадона ги мина последните денови од животот, а ја има и собата во која Диего починал.

Тамошните медиуми пишуваат дека собата била многу скромна, па дури и дека не ги исполнувала условите за сместување на тешко болен човек.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Кабиб го откри условот за да се врати во октагон

Претседателот на УФЦ, Дајна Вајт соопшти вести од состанокот со Кабиб Нурмагомедов. Вајт р…