Дома Фудбал Германија Овации од цел стадион: Моментот кога Але по победата над ракот заигра за Борусија 🎥

Овации од цел стадион: Моментот кога Але по победата над ракот заигра за Борусија 🎥


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Себастијан Але го победи ракот и денес заигра за Борсија Дортмунд.

Напаѓачот дојде како замена за Халанд, но поради тумор на тестисите дури шест месеци чекаше на своето деби.

Во денешниот натпревар на „милионерите“ Але влезе во игра во второто полувреме, а од трибините беше поздравен со силни овации.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Јокиќ со нов фантастичен трипл-дабл во победата на Денвер 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Никола Јокиќ одигра уште еден одличен натпре…