Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 Објавен трајлерот за документарецот посветен на Светското првенство (ВИДЕО)

Објавен трајлерот за документарецот посветен на Светското првенство (ВИДЕО)

0

Како што е и традиција наскоро ќе биде објавен документарец за Светското првенство кое оваа година се одржа во Русија.

Сега на официјалниот канал на „ФИФА“ објавен е трајлерот за најавениот документарец, а тој започнува со конфликтот на Модриќ со судиите на еден од натпреварите.

Документарци за светските првнества после нивното завршување се емитуваат уште од 1954 година.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

Во финалето на Африканскиот куп на Нации во првата минута се постигна гол каков што ретко се гледа (ВИДЕО)

Чудно започна финалето во Африканскиот куп на Нации. Алжир против Сенегал поведе уше во пр…