Дома Останати Кошарка Објавени се трите најдобри НБА петорки. Во првата само еден Американец

Објавени се трите најдобри НБА петорки. Во првата само еден Американец

Објавени се овосезонските Ол-НБА петорки, односно трите најдобри петорки во НБА лигата.

Првата петорка многу наликува на ланската, а единствената разлика е што во неа се врати Никола Јокиќ на сметка на Џоел Ембиид, кој сезонава не влезе во ниту една од трите петорки.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Во првите пет има само еден Американец, а тоа е Џејсон Тејтум.

Прва петорка: Јанис Адетокунбо (Милвоки), Никола Јокиќ (Денвер), Лука Дончиќ (Далас), Шај Гилџис – Александер (Оклахома) и Џејсон Тејтум (Бостон)

Втора: Брансон (Њујорк), Дејвис (ЛА Лејкерс), Дурент (Феникс), Едвардс (Минесота) и Леонард (ЛА Клиперс)

Tрета:  Букер (Феникс), Кари (Голден Стејт), Халибартон (Индијана), Леброн (ЛА Лејкерс) и Сабонис (Сакраменто)

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Официјално: Кевин Пантер претставен во новиот клуб

Сега веќе поранешниот кошаркар на Партизан, Кевин Пантер и официјално е нов член на Барсел…