Дома Топ вести Обамејанг го избра бројот во Барселона

Обамејанг го избра бројот во Барселона

Oбамејанг со Барселона потпиша договор до летото 2025 година и на „Камп Ноу“ пристигна како слободен играч.

Габонецот во последниот ден од преодниот рок го раскина договорот со Арсенал и без оштета премина во редовите на Каталонците. Вчера Обамејанг и беше претставен, а Ла Лига потврди дека напаѓачот е регистриран за официјалните натпревари.

Освен тое открија дека на Габонецот ќе настапува со бројот 25. Обамејанг немаше премногу избор затоа што Траоре се реши за 11-ката, а првотимците на клубовите во Ла Лига можат да бираат броеви само од 1 до 25.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Прва изјава на Чурлинов по потписот за Барнли

Репрезентативецот на Македонија Дарко Чурлинов од денес и официјално е нов играч на англис…