Дома Останати Нов светски рекорд во скок со стап🎥

Нов светски рекорд во скок со стап🎥

Шведскиот атлетичар Арманд Дуплантис постави нов светски рекорд во скок со стап на митингот од Дијамантската лига што вечерва се одржа во Стокхолм.

Дуплантис го собори сопствениот рекорд, кој сега изнесува 6,16, а претходниот најдобар резултат беше 6,15 поставен во март 2020 година.

Дуплантис е роден во САД, но настапува под шведско знаме и освои златен медал на Олимписките игри во Токио.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Австралија во шок: Познат тренер пронајден мpтов во неговата гаража

Поранешниот рагбист и тренер Пол Грин бил пронајден мpтов во неговиот дом во Бризбејн, обј…