Дома Фудбал Англија Нов одложен натпревар во Премиер лигата

Нов одложен натпревар во Премиер лигата

И понатаму продолжува одложувањето натпревари во Премиер лигата.

Последен во низата одложен натпревар е дуелот меѓу Барнли и Вотфорд. Овој натпревар и првично беше одложен, а сега се одложува по втор пат од истата причина, заразени играчи со коронавирус.

Планирано беше натпреварот да се игра во четврток, новиот датум дополнително ќе биде одреден.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…