Дома Фудбал Останато Нов испад на Роналдо во Саудиска Арабија 🎥

Нов испад на Роналдо во Саудиска Арабија 🎥

Кристијано Роналдо имаше нов испад во првенството на Саудиска Арабија и ако се погледне неговото однесување може да биде среќен што во оваа ситуација помина само со жолт картон.

Ал-Наср имаше предност од 3:2 на гости кај Ал-Акхдоуд, Роналдо постигна еден гол, додека два беа дело на Хрватот Брозовиќ.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Роналдо можеше и предвреме да го заврши натпреварот поради еден жесток судел со судијата.

Инаку, Португалецот веќе неколку пати во текот на сезоната имаше проблем да го контролира своето однесување за што беше и суспендиран.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Страшни сцени на ЕП: Докторите го спасуваа животот на унгарски репрезентативец 🎥

Во 68. минута од натпреварот помеѓу Шкотска и Унгарија видовме страшна сцена во која настр…