Дома Трансфер зона Новото засилување на Милан пристигна на прегледи (ВИДЕО)

Новото засилување на Милан пристигна на прегледи (ВИДЕО)


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓До крајот на денот Милан ќе комплетира уште едно засилување.

Нов играч на „росонерите“ ќе стане Антони Робинсон кој за сума од околу 10 милиони фунти ќе пристигне од Виган. Робинсон веќе пристигна на прегледи.

Станува збор за 22 годишен американски репрезентативец. Во првиот дел од сезоната одигра 29 натпревари за Виган.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ништо од Баерн: Роналдо откри каде ќе игра следната сезона

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Иако се поврзуваше …