Дома Фудбал Англија Нови контроверзии во Премиер лигата: Зошто е ВАР ако имаме вакви пенали? 🎥

Нови контроверзии во Премиер лигата: Зошто е ВАР ако имаме вакви пенали? 🎥

Eвертон и Тотенхем вчера ги поделија бодовите во директната пресметка на екипи кои се борат за местата што водат во Европа наредната сезона.

Меѓутоа денес на Островот се коментира пеналот кој го доби Евертон. Хамес Родригез изнуди пенал по дуелот со Регулион, но кога ќе се погледне снимката може да се види дека Родригез самиот се сопна.
Зошто е ВАР ако имаме вакви пенали?

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Јувентус започна преговори со Гатузо

Јувентус веќе ја започна потрагата по нов тренер за следната сезона, пренесуваат италијанс…